Referenční stavby

Dopravní infrastruktura

Dálniční tunely Panenská

Dálniční tunely Panenská začínají na 95. kilometru a vedou dálnici D8 rulovým masivem k česko-německé hranici. Na dodávkách betonových směsí se podílela společnost TBG Plzeň Transportbeton s.r.o. (člen skupiny Českomoravský beton).

Estakáda přes Masarykovo nádraží

Dodavatelem betonu pro Nového spojení byla společnost TBG Metrostav s.r.o. (člen skupiny Českomoravský beton, a. s.). Na hlavice a pilíře průvlaků byl použit beton C 35/45 XF2 SCC; na vše ostatní C 35/45 XF2 S5 nízkoprovzdušněný.

Pražský okruh

Na dodávkách betonu pro výstavbu Pražského okruhu se také podílela společnost TBG Metrostav s.r.o., člen skupiny Českomoravský beton a. s.

Dálnice D3 - most přes rybník Koberný

Českomoravský beton dodal na výstavbu mostu dálnice D3 v Táboře do základů 4.000 m³ betonu (C25/30 XF3, XA2), na piloty 6.700 m³ betonu (C30/37 XA2), na pilíře 1 200 m³ (C30/37 XF4, XD3) a na nosné konstrukce byl použit beton C35/45 XF2, XD1.

Tunel Blanka

Ukázka z výstavby tunelu Blanka.

Ekologické stavby

Čistička odpadních vod Vyškov

Rekonstrukce čističky odpadních vod si vyžádala dodávku betonu odolného proti vodě a mrazu (B 20 HV 8 T 100) v celkovém množství cca 3500 m³. Dodávku betonové směsi zajistila společnost TBG Betonmix a.s.

Dodávka betonu na výstavbu lanovky na Sněžku

Sněžka se stala nejvýše položeným místem, kam byl u nás doposud dopravován beton. Více než 500 m3 betonu vynesl na stavbu nové lanovky vrtulník.

Veřejné a komerční stavby

Jaderná elektrárna Temelín

Dodávky betonových směsí do jaderné elektrárny Temelín v celkovém množství cca 2.060.000 m³.

Moravská zemská knihovna v Brně

Na dodávkách betonu při výstavbě Moravské zemské knihovny v Brně se podílela společnost TBG Betonmix a. s. (člen skupiny Českomoravský beton a. s.), která dodala konstrukční beton B 30 v celkovém množství cca 5.000 m³.

Obchodní centrum Central Chomutov

Na stavbu obchodního centra v Chomutově bylo na podlahy použito 6.000 m³ anhydritového samonivelačního potěru ANHYMENT® AE20 a na střechy 3.000 m³ cemetové lité pěny PORIMENT® PS500.

Sportovní centrum Brumlovka

Sportovní centrum Brumlovka se nachází v Praze 4. Na dodávkách betonu a značkových produktů se podílela dceřiná společnost TBG Metrostav s.r.o. Na podlahy bylo použito přes 5.000 m³ litého anhydritového potěru ANHYMENT® a cementové lité pěny PORIMENT®.

Bytový dům Petržílkova

Bytový dům Petržílkova je výšková budova o 21 nadzemních podůažích. Na podlahy bylo dodáno 20.000 m³ lité směsi ANHYMENT® a cementové pěny PORIMENT® . Ke zdění byla použita čerstvá zdící malta MALMIX®. Na spádové vrstvy ploché střechy byla použita cementová litá pěna PORIMENT® PS.

Nové divadlo Jízdecká v Plzni

Dodávali jsme pohledové barevné betony Colocrete na stavbu divadla Jízdecká v Plzni.

Techmania Science Center - planetárium a virtuárium

Kopule plzeňského planetária vytvořily samozhutnitelné betony Easycrete

Rodinné domy

Rodinný dům Halouny

Stavba rodinného domu, kde je využit systém ztraceného bednění Velox. Na stavbu byl dodáván beton do ztraceného bednění SYSTEMCRETE®.

Rodinné domy Hostivice a Průhonice

Na výstavbu rodinných domů v Praze-Průhonicích a Praze-Hostivích byla na podlahy použita litá samonivelační směs pod obchodním názvem ANHYMENT®.