Často kladené dotazy ?

Čeho se váš dotaz týká? Např.: „Tloušťka Anhymentu při rekonstrukci podlah.“

Podle této informace jsou prohledávány často kladené otázky, a pokud ani v nich nenajdete odpověď, pomůže k rychlejšímu zodpovězení Vašeho dotazu odborníkem.

Chystáme se vylít cca 100 m2 v kuse podlahy ve starém rodinném domě v kuse na podlahové topení. Bude se jednat o obyvací místnosti, kuchyň, chodby a koupelnu. Na Vašich stránkách jsem se nedokázala rozhodnout zda je lepší Anhydrit nebo Cemflow. Co doporučujete?

odpověd...

Je Anhyment vhodný do koupelen a do místností, kde jsou umístěné na malém prostoru pračka a sušička, kde se tedy často pere a suší. Jakou alternativu byste případně doporučili ?

odpověď...

Jaká je cena litého potěru Anhyment?

....

Hledáme řešení pro příjezdovou cestu, parkovací plochu a garáže pro rodinný dům. Jaký materiál z vašeho portfolia je nejlepší použít?

....

Do jakých zimních teplot lze betonovat základovou desku?

....

Je možné použít Easycrete na venkovní terasu jako zakládovou desku na kterou se položí keramická podlaha?A když ne, tak jaký druh betonu doporučujete?

...

Vyrábíte směsi na pohledové betony do interiéru na stěny?

....

Jaké je lepší řešení pro podlahy - anhydrit nebo litý beton?

....

Máte vzorník barev a vzhledu Cemflow Look podlah?

...

Potřebuji upravit prostor před domem, kde měla být zámková dlažba, ale ta se nám nelíbí. Je to asi 130m. Chci se zeptat, který materiál z Vaší nabídky by byl vhodný.

Pokud Vás nikterak nepohoršuje běžný beton, můžete použít beton určený do venkovního prostředí. Na vybetonovanou konstrukci budou působit různé vlivy např. klimatické podmínky, zejména voda a mráz. Betony vhodné do tohoto prostředí by měly být specifikovány a označeny dle ČSN EN 206 např. C 25/30 XF3. Pokud bude plocha pojezdná osobními vozidly, případně uvažujete, že plochu budete ošetřovat v zimě posypovou solí, pak by měla specifikace betonu naplňovat požadavky uvedené normy, např. C 30/37 XF4. Maximální zrno kameniva pak zvolte podle tloušťky uvažované betonované vrstvy. Zpracovatelnost betonu je určena konzistencí, doporučuji S3 příp. S4. Povrch vybetonované plochy můžete následně zahladit, případně použít protiskluznou úpravu pomocí vhodné striáže. Velmi efektně vypadají plochy vybetonované probarvenými betony. Pro ně platí stejné, výše uvedené zásady. Postačí si vybrat některý z odstínů, který by naplňoval Vaše představy. Pro orientaci přikládám vzorník používaných pigmentů do betonu. Podkladní vrstvy musí být upraveny, tak, aby následně nevyvozovaly ve vybetonované vrstvě nežádoucí pnutí. Ze stejného důvodu by na ploše 130m2 měly být navrženy dilatační spáry.