Beton University slaví "kulatiny"

Skupina Českomoravský beton společně s odbornými partnery pořádá již desátým rokem vzdělávací semináře pod názvem Beton University. Tematicky zaměřené semináře jsou vedeny odborníky a mají za cíl informovat účastníky o novinkách v oblasti betonu a stavebnictví. Semináře jsou zároveň zařazené do akreditovaného vzdělávacího programu v projektu celoživotního vzdělávání pro členy ČKAIT a ČKA.

V pořadí již 10. ročník Beton University odstartoval v Českých Budějovicích seminářem Konstrukce a betony pro jejich zhotovení I. Jedná se o první díl seriálu, který bude zaměřen na různé druhy betonu tak, jak je potřebují investoři, projektanti a zhotovitelé. V tomto díle semináře budou podrobněji popsány betony pro tenkostěnné a masivní konstrukce. Na semináři zazněly přednášky na téma druhy betonu, specifikace betonu, výroba betonu a legislativa, vlastnosti betonu zkoušené v laboratoři / na konstrukci, betony a cementy pro masivní konstrukce a betony z nabídky skupiny Českomoravský beton. S tímto seminářem jsme taktéž 21. března v Ostravě jarní pololetí uzavřeli.

Pro posluchače jsme v letošním roce připravili i nové téma s názvem Architektura v betonu zaměřující se na použití pohledových betonů v architektuře. Součástí semináře byly rovněž přednášky na téma provádění a ošetřování betonu včetně příkladů z praxe. Na semináři vystoupil i prof. Ing. Mgr. akad. arch. Petr Hájek, který získal ocenění Architekt roku 2018. Děkujeme všem kolegům, kteří se podíleli na organizaci, a doufáme, že jste si semináře užili stejně tak, jako my.

Nestihli jste se zúčastnit jarních seminářů Beton University? Přijďte si vyslechnout přednášky v listopadu! Seminář Konstrukce a betony pro jejich zhotovení I. proběhne 7. 11. v Hradci Králové a 27. 11. v Plzni. S novým seminářem Architektura v betonu zavítáme 14. 11. do Brna. Těšíme se na Vás! 

Autor fotografií: Ondřej Hromádko