TOPCRETE®
TOPCRETE®
TOPCRETE®
TOPCRETE®

Vysokohodnotné betony (HPC) se vyrábějí podle norny ČSN EN 206. Vynikají svou pevností a dalšími vlastnostmi. Minimální pevnostní třída je C55/67, maximální pevnostní třída dle ČSN EN 206 je C105/115. Tyto betony jsou běžně vyráběny na vyžádání na všech betonárnách skupiny Českomoravský beton.

TOPCRETE®  - označení pro HPC a UHPC

TOPCRETE je produktová řada vysokopevnostních a ultravysokopevnostních betonů (HPC a UHPC). Základním parametrem těchto betonů jsou nejen extrémně vysoké pevnosti, které umožňují provádět subtilní ale přitom pevné betonové konstrukce, ale hlavně jejich velmi dlouhá životnost. Ta je dána především tím, že receptury betonu z produktové řady TOPCRETE jsou vysoce odolné proti vlivům prostředí, jež standardně definují platné normy. Špičkové receptury UHPC tak odolávají všem vlivům prostředí v nejvyšších stupních (XC4, XD3, XF4, XA3). Životnost konstrukcí z UHPC se díky tomu odhaduje na více než 200 let. Vysoké pevnosti v tlaku a v tahu zase předurčují betony TOPCRETE k širokému uplatnění v oblasti moderní architektury. Architekti a projektanti tak mohou konečně přestat uvažovat jen se standardním rozsahem pevnostních tříd běžně vyráběných betonů a plně využít potenciál pevností betonů TOPCRETE, které u nejvyšší řady UHPC přesahují v tlaku 150 MPa (v extrémních případech až 240 MPa).

Hlavní výhodou UHPC je velmi vysoká pevnost, která umožňuje zmenšit průřezy konstrukcí a snížit tak vlastní hmotnost konstrukce, či vytvářet roztodivné architektonické stavby. Hlavní výhodou je ale výrazně delší trvanlivost konstrukce z UHPC. Obecně se uvádí životnost více než 200 let. Tento beton je tak velmi vhodný do prostředí s vysokým namáháním chloridy, mrazovými cykly, nebo chemicky agresivními látkami.

Beton může být označen jako UHPC, pokud je jeho válcová pevnost vyšší než 150 MPa. UHPC betony vyráběné v TBG METROSTAV dosahují standardně válcových pevností přes 150 MPa. Pevnost dosahovaná na klasických krychlích se pohybuje nad hranicí 180 MPa.

UHPC se vyrábí výhradně z prvotřídních surovin a za použití nejmodernějších chemických přísad. Při výrobě se používá velmi přesné dávkovací a mísící zařízení. Jednotlivé komponenty směsi tak jsou optimálně poskládány do výsledného kompozitního celku.

  • vysoké pevnosti v tlaku
  • vysoké pevnosti v tahu
  • dlouhá životnost konstrukcí z UHPC
  • pevnost betonů přesahuje 150 MPa (v extrémních případech až 240 MPa)
  • uplatnění v moderní architektuře

Klíčový kontakt

Potřebujete více informací k produktu?
Všechny vaše dotazy zodpoví:

Ing. Robert Coufal, Ph.D.

Ing. Robert Coufal, Ph.D.

Potřebujete více informací?

?

Zadáním telefonního čísla výrazně urychlíte zpracování Vašeho dotazu.

?

Čeho se váš dotaz týká?

Např.: „Tloušťka Anhymentu při rekonstrukci podlah.“

Podle této informace jsou prohledávány často kladené otázky, a pokud ani v nich nenajdete odpověď, pomůže k rychlejšímu zodpovězení Vašeho dotazu odborníkem.