Už máte plány na 27. 4.? Zveme vás na Den Země v Tovačově!

Kolegové ze společnosti Českomoravský štěrk vás srdečně zvou na akci Den Země, která se uskuteční v Tovačově v sobotu 27. dubna od 10:00 do 14:00 hodin. Vydejte se s našimi kolegy vyčistit okolí tovačovských těžebních jezer a zjistěte, jak probíhá těžba štěrkopísku z vody a jaké projekty na ochranu životního prostředí se zde realizují. Můžete se těšit např. na výklad k chráněným druhům na tovačovských jezerech, výklad o ptácích Tovačovska, pohled na „rybáčí“ ostrůvky uprostřed jezer, výklad o těžbě z vody a soutěž o nejlepší obrázek.

Akci pořádá společnost Českomoravský štěrk v rámci kampaně Ukliďme Česko. Registrovat se můžete na adrese denzeme@cmsterk.cz. Přihlášky je možné zasílat do 24. 4. 2019. Do e-mailu prosím uveďte celkový počet osob, počet dětí, počet osob vyžadující rukavice pro sběr odpadu a počet odpadkových pytlů.

Trasa bude vyznačena fáborky, část trasy (vyznačena na mapě) je vhodná pro kočárky, je možné vzít i psa (na vodítku). Děti obdrží dáreček v podobě omalovánek a tatranky za vyplněný soutěžní dotazník.

Mezi spolupracující organizace patří: Rybářský revír Tovačovská jezera, Správa CHKO Litovelské Pomoraví, BirdLife International a ČSO.