6. díl pořadu Architektura v betonu - RD Nový Jičín

Společnost Českomoravský beton je spolutvůrcem seriálu Architektura v betonu, kde čeští uznávaní architekti představují své jedinečné stavby. 6. díl tohoto seriálu je věnovaný rodinnému domu z betonu od architekta Kamila Mrvy v Novém Jičíně.

Každý architekt si přeje potkat osvíceného klienta, s kterým je architekt při realizaci své vize o stavbě v souladu. Architekt Kamil Mrva postavil pro takového klienta dům na okraji Nového Jičína. Oba se již nějakou dobu znali a tak oba věděli, že klient chce mít dům, který mu je šitý na míru. V případě tohoto rodinného domu jsou majitelé svým domem nadšení, jsou rádi za jeho originalitu a tolik neřeší okolí domu. Žijí si prostě svým domem. Specifické pro tuto stavbu je také to, že majitel se chtěl na stavbě domu co nejvíce podílet sám.

Málo kdy se stane, že architekt dostane možnost realizovat projekty na nezastavěné lokalitě. I tady bylo okolí a parcela jistým limitem. Dle slov architekta Mrvy se v takových případech v podstatě jedná o určitou rekonstrukci místa, protože do konkrétních mantinelů navrhujete stavbu. Dům je zapuštěn v tomto krajinném útvaru do země, patro pro bydlení je v úrovni terénu a z ulice je vidět vstupní podlaží a velká garáž. Další informace se můžete dozvědět ve videu.