Stříbrná medaile Známky kvality pro COLORCRETE

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství každoročně uděluje ocenění Známka kvality pro VÝROBEK - TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu. Na podzim tohoto roku získal stříbrnou medaili Známky kvality výrobek COLORCRETE® - barevný beton z portfolia skupiny Českomoravský beton.

COLORCRETE® je transportbeton dle ČSN EN 206 s obsahem barevných pigmentů. Jedná se o beton barvený ve hmotě, vyráběný na betonárnách od velmi hustých konzistencí, po konzistence samozhutnitelné. Barevný beton je ideálním východiskem pro barevně řešené pohledové plochy z betonu. Kontrola kvality při výrobě je zajištěna pečlivým výběrem nejlepších složek betonu a pigmentů pro jejich barevnou stálost. Díky pohledovým vlastnostem umožňuje vtisknout stavbám prostorovou a charakterovou individualitu, čímž poskytují architektům a projektantům realizaci různorodých tvarů a naplnění často velmi odvážných představ.

COLORCRETE® byl uplatněn na stavbě DRN – Palác Národní a Trojském mostu v Praze, na Novém Divadle v Plzni, nebo byl napříkald využit pro stavbu rodinné vily v Brně. 

Pro Nové divadlo v Plzni byl vybrán červený odstín barevného betonu COLORCRETE®, o jehož dodávky se postarala společnost TBG Plzeň Transportbeton s.r.o.