Trochu poučnej barák

Uplynulo deset let od otevření této budovy, která si okamžitě získala důležité postavení ve vývoji české porevoluční architektury. Toho využili tvůrci nového filmu s názvem Trochu poučnej barák jako příležitost podívat se na tuto stavbu s potřebným odstupem a nadhledem. Různé perspektivy pohledu na věc nabízí samotní aktéři filmu, kteří diváka domem provázejí a sdělují přitom své názory a zážitky z budovy.

Českomoravský beton byl u toho jako partner filmu. 

„Chtěli jsme si položit otázku, jaké je to prožívat budovu fakulty na vlastní kůži. Zajímalo nás, jak tu budovu vnímají s odstupem více jak 10 let její uživatelé různých generací i profesí. Zvolili jsme 6 hlavních postav, které jsou pro nás určitými archetypy postav, které budovu denně navštěvují. Postavy nás domem provázejí, takže i divák bude moct architekturu zažít a udělat si vlastní názor,“ přibližuje film režisér Jiří Kout.

Autor fotografií: Radek Úlehla

 

Podle podkladů: www.earch.cz

 

Pokud se chcete o Nové budově ČVUT v Praze, Fakultě architektury dozvědět více, můžete zhlédnout 1. díl pořadu Architektura v betonu. Prof. Ing. akad. arch. Alena Šrámková hovoří o jedné z posledních výrazných realizací z ateliéru Šrámková architekti.